Menu

DUYURULAR

27 Kasım
Antrenör Temel Eğitimi Sınav Duyurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi sınavı 29 Kasım 2020 Pazar günü saat 14:00’de Anadolu Üniversitesi Çevrimiçi Sınav Sistemi (https://esinav.anadolu.edu.tr/) üzerinden online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilecektir. Sınavda her testin 20 sorusu, 30 dakika sınav süresi vardır. Adaylar sınav sistemine giriş için, Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’ne (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) giriş yaparken sahip oldukları e-posta hesabı ve şifrelerini kullanacaklardır. 

 

Şifresini unutan adaylar https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden ‘Şifremi Unuttum’ butonunu tıklayarak yeniden şifre alabilirler.

 

Beklenmedik bir durum nedeniyle (internet ve elektrik kesilmesi, tarayıcı takılması vb.) adayların sınav sürecinin kesilmesi durumunda, adaylar ilgili durumun bir daha tekrarlanmayacağı bir ortamda ve zamanda, toplam sınav süresi içinde, yeniden sisteme girip kaldığı yerden sınavlarını tamamlayabilecektir. Adaylar sınavlarını 29 Kasım 2020 Pazar günü saat 18:00’e kadar tamamlamalıdır. Bu tarihten sonra her ne sebeple olursa olsun hiçbir adayın sınava girmesine izin verilmeyecektir.

Sınavınız başladıktan sonra, aktif oturumu içinde, normal sınav akış işlemleri (soruyu görme, sonraki soruya geçme) dışında herhangi bir işlem;

  • tarayıcıyı kapatma
  • sayfayı yenileme
  • sayfada geri tuşuna basma
  • tarayıcının tam ekran modundan çıkarılma
  • başka bir internet tarayıcısı veya cihaz üzerinden aynı anda sisteme giriş
  • sistem kesilmesi nedeniyle birden fazla sistem girişi vb.

yapılması anormal aktivite olarak değerlendirilir ve sınav oturumunuz sonlandırılır. Sistem anormal aktivite sayısının arttığını gördüğünde, panel üzerinden uyarı verip sınavınızı sonlandırır ve tekrar sınav sistemine girmenize izin vermez.

 

Online (çevrimiçi) sınav sistemi işleyişinin adaylar tarafından sınavdan önce test edilebilmesi için, her adayın mevcut sınavda sorumlu olduğu testlerine ek olarak bir adet “Covid-19 Farkındalık (Deneme Sınavı)” testi eklenmiştir. Bu test değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır. Covid-19 Farkındalık (Deneme Sınavı) 27 Kasım 2020 saat 16:00’da aktif edilecektir.

Başarılar dileriz.

23 Kasım
Antrenörlük e-Sertifika Programları Hakkında Önemli Duyuru

Adaylar, 29 Kasım 2020 Pazar günü çevrimiçi(online) olarak yapılacak olan Antrenör Temel Eğitimi Sınavına, Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’nde  (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) sahip oldukları e-posta hesabı ve şifreleri giriş yapabilecektir. Daha önceden Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden Antrenör Temel Eğitimi Sınavı başvurusunu tamamlamamış olan adayların 25 Kasım 2020 saat 23:59'a kadar ilgili site üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

20 Kasım
29 Kasım 2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavı Hakkında Duyuru

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun Covid-19 salgınının yayılımında tüm ülkelerde artış yaşandığı, salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınması gerekliliğini vurgulamaları üzerine İçişleri Bakanlığınca tüm illere genelge gönderilerek 11.11.2020 saat:20.00’dan itibaren uygulanmak üzere salgınla mücadelede temel prensiplerin yanında, hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmiştir.

 

Gerek sınava katılacak adaylar gerek görevlilerin sağlığı açısından Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından 29 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan Antrenör Temel Eğitimi sınavının online (çevrimiçi) gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

 

Sınav 29 Kasım 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi Çevrimiçi Sınav Sistemi (https://esinav.anadolu.edu.tr/) üzerinden yapılacaktır. Bu adrese sadece PAZAR günü sınav saatinde giriş yapabileceksiniz.

Sınav saati 14:00 ve her test için verilen sınav süresi 30 dakikadır. Toplam sınav süresi 150 dakikadır.

12 Kasım
Antrenörlük Temel Eğitim Sınavı Hakkında

29 Kasım 2020 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı protokolü kapsamında yapılacak olan Antrenörlük Temek Eğitim Sınavı'na sınav başvuru sisteminden kayıt olamayan adaylar için sınav hakları bir sonraki döneme aktarılmıştır.

Öğrencilerimiz herhangi bir hak kaybı yaşamayacaktır.

Başarılar dileriz.

05 Ekim
Kayıtlar Başladı!

2020 Güz Dönemi dönemi e-Sertifika Programları yeni kayıt başvuruları 05.10.2020- 30.10.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.


Başvuru yapmak için tıklayınız.

12 Kasım
14 Kasım İngilizce KET PET TKT Sınav Duyurusu

14 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan İngilizce Sertifika Programları sınavında başarılar dileriz. Sınav giriş belgeniz e-posta adresinize gönderildi. Sınava gelirken kimliğinizi ve sınava giriş belgenizi yanınızda getirdiğinizden emin olunuz. Aksi takdirde sınava katılamazsınız.

 Lütfen yazılı sınavınızın başlangıç saatinden en az 30 dakika, sözlü sınavınızın başlangıç saatinden en az 20 dakika öncesinden sınav merkezinizde hazır bulununuz. Yazılı sınava 15 dakika, sözlü sınava 10 dakikadan fazla geciken adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.

Önemli Uyarı: Maskesi olmayan adaylar sınav binasına alınmayacaktır. İsteyen adaylar kendi maskeleri, yüz siperlikleri, el dezenfektanları veya kolonyalarıyla sınava girebileceklerdir. Adaylar sınav binasına ateşleri ölçülerek alınacaktır. Ateşi 38 derece ve üzerinde olan adaylar ile Covid-19 durumu olan adaylar sınav binasına alınmayacaktır. Lütfen Covid-19 hastası ya da temaslısı durumunda iseniz sınava katılmak için gelmeyiniz. Sınava katılmayan öğrencilerimiz herhangi bir hak kaybı yaşamayacaktır. Ek ücret talep edilmeden kayıt durumları bir sonraki döneme aktarılacaktır.

14 Eylül
Antrenörlük Temel Eğitimi e-Sertifika Programları

Değerli öğrencimiz,

Antrenörlük Temel Eğitimi e-Sertifika Programları kapsamında e-öğrenme dersleri

https://ekampus.anadolu.edu.tr

adresinde yer alan Anadolu Üniversitesi Ders Çalışma Platformu üzerinden sunulmaktadır.

 

Üst menüden “Derse Giriş” bağlantısına tıklanarak da ulaşılabilen e-Kampüs portalında “e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemi” bağlantısına tıkladıktan sonra T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifresi tanımlanarak “Sisteme Giriş Yap” düğmesine tıklanmalıdır. Böylece kayıtlı olduğunuz kademede yer alan tüm derslerin e-öğrenme malzemelerine ulaşabilirsiniz.

 

Başarılar dileriz.

 

30 Ekim
Kayıtlar Uzatıldı!

2020 Güz Dönemi dönemi e-Sertifika Programları başvuruları 08.11.2020 tarihine kadar uzatılmıştır.


Başvuru yapmak için tıklayınız.

02 Kasım
2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitim Sınavı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitim Sınavı için Aday İşlemleri sayfasından sınav başvuruları açılmıştır.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

09 Kasım
2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitim Sınavı

29 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavı başvuruları uzatılmıştır. 10 Kasım 2020 saat 17:00'a kadar Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

29 Eylül
Sınav Giriş Belgeniz Yayınlandı!

4 Ekim tarihinde yapılacak olan 2020 Yaz Dönemi Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Ünvan Değilikliği Programları için sınav giriş belgeniz yayınlandı.

Eposta Adresiniz ve parolanız ile https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinde yayınlanan sınav giriş belgenizi görüntüleyerek çıktı alınız. Sınav esnasında bu belgenin yanınızda olması gerekmektedir.

Sınav giriş belgenizde yer alan "Sınavda Uyulacak Kurallar" bölümünü dikkatle okuyunuz.

Başarılar dileriz.

 

24 Ağustos
Dersler Başladı

2020 Yaz dönemi e-Sertifika Programları e-Öğrenme Hizmetleri https://ekampus.anadolu.edu.tr/# adresinde yer alan Anadolum e-Kampüs Portalı üzerinden sunulmaktadır. '' Diğer Kullanıcı Girişi '' düğmesine tıkladığınızda TC Kimlik Numarası ve Şifre alanına da TC Kimlik numaranızı yazarak oturum açabilirsiniz.

31 Ekim
Sınav Giriş Belgeleri

Sınav Giriş Belgeniz bu hafta içinde yayınlanacaktır.Yayınlandığında websitemizde duyurulacaktır.

09 Kasım
Dersler Başladı!

2020 Güz dönemi e-Sertifika Programları e-Öğrenme Hizmetlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz: 

https://ekampus.anadolu.edu.tr/#

'Diğer Kullanıcı Girişi' kısmında Kullanıcı Adı ve Şifre alanına her ikisine de TC Kimlik Numaranızı yazarak oturum açabilirsiniz.

16 Ekim
Sınav Sonuçları Açıklandı

27 Eylül 2020 tarihinde yapılan 2020 Bahar ve Yaz dönemi e-Sertifika Programları sınav sonuçları ile 4 Ekim 2020 tarihinde yapılan Yerel Yönetimler e-Sertifika Programları sınav sonuçları açıklandı. 

Sınav sonuç itirazları aktif edilmiştir. 20 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar Aday İşlemleri sistemi üzerinden itiraz girişleri yapılabilir.

Sınav sonuç belgenizi görmek için tıklayınız https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/giris

22 Eylül
2020 Yaz Dönemi Sınav Duyurusu

2020 YAZ dönemi e-Sertifika Programları sınavı 27 Eylül Pazar günü 09:00 – 18:00 saatleri arasında online sınav şeklinde yapılacaktır. TAB Gıda Grubu sınavları 27 Eylül Pazar günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında aktif olacaktır

 

Lütfen buraya tıklayarak sınav kurallarını dikkatlice okuyunuz.

 

 

Sorularınız için

esertifika@anadolu.edu.tr

adresine e-posta gönderiniz.

 

Başarılar dileriz.

 

Anadolu Üniversitesi

e-Sertifika Programları Koordinatörlüğü

05 Ekim
Antrenörlük Temel Eğitimi e-Sertifika Programları Kitap Dağıtımda Görevli AÖF Büroları

Antrenörlük Temel Eğitimi e-Sertifika Programları kitap dağıtımda görevli AÖF büroları için tıklayınız

14 Şubat
2019 Güz Dönemi e-Sertifika Programları Sınav Sonuçları Açıklandı!

2 Şubat 2020 tarihinde yapılan 2019 Güz dönemi e-Sertifika Programları sınav sonuçları açıklandı. 

Sınav sonuç belgenizi görmek için tıklayınız https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/giris

 

 

 

20 Mayıs
Dikkat: Sınavınız Ertelendi

7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak 2020 Bahar dönemi sınavımız Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında sizlerin sağlığını ve güvenliğini korumak amacıyla ertelenmiştir. Yeni sınav tarihi web sitemizden duyurulacak, öğrencilerimize e-posta ve SMS aracılığıyla bildirilecektir.