Menu

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Hazırlık Eğitimi

Yerel Yönetimler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık Eğitimi

 

2021 yılında Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak olan yerel yönetimler personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ANADOLUSEM) bünyesinde hazırlık eğitimi düzenlenecektir. Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilecek sınav kapsamındaki konuları içeren hazırlık eğitimi ile adaylar 26 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek olan Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına hazırlanabilecektir. Hazırlık eğitimine katılım adayların isteğine bağlı olup, adaylara sınav sürecinde yardımcı olmak üzere Üniversitemizce hazırlanan bir eğitim programıdır. 

 

Başvuru İşlemleri

Başvurular 12-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık Eğitimine kaydolmak için aşağıdaki işlem adımlarını takip ediniz.

 

İnternet başvurusunun yapılması

Kayıt başvurusu yapabilmeniz için geçerli bir e-posta adresine ve kendinize ait .jpg formatında taranmış vesikalık bir fotoğrafa sahip olmanız gerekmektedir. Başvuru işlemleri de dahil olmak üzere bütün bilgilendirmeler öncelikle e-posta aracılığıyla gerçekleştirileceği için posta hesabının aktif olmasına ve posta kutusunun dolu olmamasına dikkat ediniz.

Uyarı: Başvuru sırasında cep telefonu numaranızı mutlaka yazınız. Kayıtların tamamlanması, derslerin başlangıcı, canlı ders takvimi gibi işlemler SMS ile bilgilendirilecektir. Cep telefonu bilgisi vermeyen adaylara bilgilendirme yapılamayacaktır.

 

Başvuru yapmak için tıklayınız!

 

Başvuru kılavuzuna erişmek için tıklayınız.

 

Böylece kayıt işlemleri tamamlanacaktır. Kaydını başarıyla tamamlayan adaylara 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü SMS ve e-posta gönderilerek kaydının başarıyla tamamlandığı ve derslere nasıl erişeceği hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

 

Eğitim Takvimi

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık Eğitim takvimi aşağıda yer almaktadır.

 

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Eğitim Takvimi

İnternetten kayıt başvurularının alınması

12 - 30 Temmuz 2021

e-Öğrenme derslerine erişim

2 Ağustos 2021

Eğitimin tamamlanması

24 Eylül 2021

 

Ücret

14 Temmuz 2021 tarihinde Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda sınava girecek olanlar için eğitim ücretsiz olacaktır. Ücret yatırmış olan katılımcılarımıza ücretleri iade edilecektir.

 

Eğitimin Kapsamı

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık Eğitiminin kapsamı T.C. İçişleri Bakanlığı ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgelerde yer alan ve 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek sınav konularını içermektedir.

 

Dersler Nasıl Yürütülecek?

Kayıt başvuru işlemlerinin ardından takvimde belirtilen tarihte dersler başlayacaktır. Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı kapsamında;

 

  • İdari ve Mali Mevzuat
  • Yerel Yönetimler Mevzuatı
  • Ortak Konular


olmak üzere üç dersten oluşan bir eğitim programı hazırlanmıştır. Programda öğrenenlerin toplam 8 hafta süre boyunca kendi öğrenme hızına göre çalışabilecekleri e-öğrenme malzemeleri sunulacaktır.

 

 

Destek Hizmetleri

Yerel Yönetimler Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Hazırlık Eğitimi hakkında sorularınız için çağrı merkezimiz üzerinden telefon ve e-posta aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

 

Telefon: 0850 200 46 10

e-Posta: anadolusem@anadolu.edu.tr

Kimler Katılabilir ?

.

Değerlendirme

.

Örnek
Sertifika
.

Diğer Programlar

Program Başlığı
Gelişimsel Destek Programı (Eğitimciler-Okul Dönemi)
Gelişimsel Destek Programı (Eğitimciler-Okul Dönemi)

Gelişimsel yetersizliği/yetersizlik riski olan çocuklara yönelik gelişimsel destek eğitimci/uzman e-sertifika programlarının amacı...

Program Başlığı
Temel İslam Bilimlerine Giriş
Temel İslam Bilimlerine Giriş

Temel İslam Bilimlerine Giriş e-sertifika programı, katılımcılara Kur’an-ı Kerim’in ana konularını, Tefsirde genel yorumlama yönte...

Program Başlığı
Pazarlama
Pazarlama

Günümüz koşullarında rekabet ortamında ayakta kalabilmek için pazarlama konusunda yetenekli ve bilgili yöneticilere ihti...

Program Başlığı
Türk Mutfağı
Türk Mutfağı

Dünden bugüne Türk mutfak tarihinin gelişimini ve farklı dönemlerdeki kültürü temel beslenme bilgileriyle birlik...